سوالات متداول پنکیک سواپ

  سوالات متداول پنکیک سواپ     مقدمه : جلسه پرسش و پاسخی که مدیران صرافی پنکیک سواپ برگزار کردند و نشه راه و ابهاماتی که برای کاربران ایجاد شده بود را برطرف کردند ، به شرح زیر کامل ترجمه

فهرست مطالب

 

سوالات متداول پنکیک سواپ

 

PancakeSwap

 

مقدمه :

جلسه پرسش و پاسخی که مدیران صرافی پنکیک سواپ برگزار کردند و نشه راه و ابهاماتی که برای کاربران ایجاد شده بود را برطرف کردند ، به شرح زیر کامل ترجمه و توضیح داده شده.

 

برای استفاده از صرافی پنکیک سواپ میتوانید از لینک زیر استفاه نمایید :

Home | PancakeSwap

 

 

سلام به انجمن PancakeSwap و دارندگان CAKE!🐰

در تاریخ ۱۲ آوریل، یک جلسه AMA برگزار کردیم تا در مورد نقشه راه Q2 PancakeSwap برای سال ۲۰۲۴ بحث کنیم!

 شف آقای موچی، شف آقای گیوزا و شف آقای مومو بیش از چهل دقیقه سوالات از جامعه را پاسخ دادند! همچنین، شف دوست داشتنی ما بان نتوانست حضور داشته باشد، اما موچی قطعی او را پشتیبانی کرد!

(شف یعنی همان مدیران صرافی)

 در صورتی که این را از دست داده‌اید، می‌توانید یا این خلاصه را بخوانید یا جلسه را در اینجا تماشا کنید: https://www.youtube.com/watch?v=qerTianOWIA

 

افتتاحیه

شف آقای موچی🐰: سلام به جامعه، به جلسه AMA نقشه راه Q2 خوش آمدید و از وقتی که برای چت با ما گذاشتید سپاسگزاریم. آیا کسی از شما از برخی از محصولاتی که در ربع گذشته عرضه کردیم متعجب شد؟ ما یک بازی RPG جدید با گرافیک‌های بسیار زیبا برای PCS و جامعه NFT ما داریم و حتی یک پلتفرم گزینه‌ها راه‌اندازی کردیم. اکنون در PCS می‌توانید با ترید  گزینه‌ها بر روی ETH و ARB به جشنواره r/wallstreetbets بپیوندید. Q2 برای بهبودهای بیشتری بر روی پلتفرم ما در حال شکل گیری است، همچنین به توسعه پیوسته v4. امیدوارم همه شما هیجان زده باشید و بیایید به هر یک از سوالات داغی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم.

 

 

سوالات متداول پنکیک سواپ پیش‌از شروع برنامه زنده

 

سوال ۱:Quest Web3

آیا Quest Web3 یک محصول است که می‌تواند درآمدزایی کند، یا فقط برای استفاده داخلی Pancake است؟

 شف آقای گیوزا 🐇: در ابتدا، برای برگزاری کمپین‌ها و مسابقات جذاب کاربری PancakeSwap استفاده می‌شود. این به آشپزخانه این امکان را می‌دهد تا بفهمد کاربران ما چطور می‌خواهند با پلتفرم Quest در ارتباط باشند. در طول زمان، ما قصد داریم این محصول را برای شرکای بیشتری گسترش دهیم.

 

سوال ۲:رابط کاربری و تجربه کاربری

چه تغییراتی در رابط کاربری و تجربه کاربری سایت PancakeSwap رخ داده است؟

 سرآشپز موچی🐰: ما در حال بازنگری سایت هستیم تا دسترسی بهتری را فراهم کنیم و محصولات جدید خود را جا دهیم. در زمینه‌ی رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری، به تازگی صفحه‌ی استیکینگ veCAKE را به‌روزرسانی کرده‌ایم. اکنون، همه استیکرها می‌توانند به راحتی نرخ سالیانه استیکینگ، نرخ سوددهی به اشتراک‌گذاری، و پاداش‌های انگیزه‌ای برای رای دادن در گیج‌ها با امتیازها را – در صفحه‌ی استیکینگ – مستقیماً مشاهده کنند.

 همچنین، رابط کاربری را به‌روزرسانی می‌کنیم تا ارائه‌ی نوعی نوآورانه‌تر و منطبق با اینکه PCS به چندین زنجیره گسترش یافته است، داشته باشیم. در آینده، این به‌روزرسانی به کاربران این امکان را خواهد داد که به راحتی تمام استخرها و فارم‌ها را در تمامی زنجیره‌ها مشاهده کنند.

 

سوال ۳:veCake

آیا veCake از چنین امکانی مانند قفل‌کردن Cake در زنجیره‌های دیگر استفاده می‌کند؟

 شف آقای بان 🥟: انتشار Crosschain veCAKE اصلی‌ترین تمرکز خود را بر روی این دارد که مزایای veCAKE مانند افزایش عائدی bCAKE و iCAKE را به شبکه‌های غیر Bsc بیاورد. با PancakeSwap بیشتر حاضر در زنجیره‌های مختلف، منطقی است که ما مزایای را به تمام شبکه‌ها برای کاربران veCAKE خود گسترش دهیم. با این حال، کاربران همچنان CAKE را در Bsc قفل می‌کنند اما با گزینه پل زدن موازی مانند موجودی veCAKE و همچنین مزایای آن به زنجیره‌های دیگر.

 

سوال ۴:TWAP

TWAP و حد سفارش چطور کار می‌کنند؟ آیا این درآمد برای Pancake ایجاد می‌کند و برای تجارت‌کنندگان هزینه‌ای مقرون به صرفه است؟

 شف بان 🥟: این روزها مشاهده می‌شود که نقدینگی به طور روزافزون شفاف‌تر می‌شود، با بسیاری از پروتکل‌های جمع‌آوری جدید روی DEXهای AMM. به عنوان PancakeSwap، هدف ما این بوده که سخت کار کنیم بر روی محصولات جدیدی که کاربران را به تجربه معامله بهتری برسانند، این خواهد شد که آیا نقدینگی عمیق‌تر، یک طیف گسترده‌تر از گزینه‌های توکن، یا راحتی معامله کردن هر توکنی که می‌خواهید در هر شبکه‌ای که می‌خواهید. ما نگران تأثیر بر جریان درآمد خود نیستیم. ما معتقدیم که تا زمانی که محصولی مستحکم داشته باشیم، روش‌های زیادی برای استخراج مزایا و اعمال آن‌ها به صاحبان CAKE که با veCAKE سهام داشته‌اند، وجود دارد.

 

سوال ۵: APR در استیکینگ

برخی برنامه برای بهبود APR در استیکینگ ساده علاوه بر چندمنظوره؟

 شف آقای گیوزا 🐇: ما به طور مداوم راه‌حل‌های ساده دیگری را برای ارائه استیکینگ ارائه می‌دهیم که APR را افزایش داده و جفت‌های نقدینگی  مایع را برای کاربرانی که به دنبال استیکینگ مایع هستند، اضافه می‌کند. یک راه ممکن برای ارائه APRهای بالاتر این است که توکن‌هایی از زنجیره‌های خارج از زنجیره BNB ارائه دهیم، مثلاً DOT و SOL، که توکن‌های APR بالاتری هستند.

 

سوال ۶:گام‌های بعدی v4

گام‌های بعدی برای v4 چیست؟

 شف آقای مومو 💻: ما در حال بهینه‌سازی پایگاه کد برای بهره‌مندی از صرفه‌جویی در گاز و پایان‌دهی ویژگی‌هایی مانند فارمینگ زنجیره‌ای هستیم. این امر پس از یک قرارداد کدی و یک مرور گسترده این سهمه خواهد شد.

 تمرکز همچنین بر این خواهد بود که یک اکوسیستم هوک ایجاد کنیم که کاربران ما پس از راه‌اندازی از آن بهره‌مند شوند. این امر شامل ایجاد یک انجمن توسعه و اجرای برنامه یارانه‌های توسعه دهنده ما خواهد بود.

 

سوال ۷:v4 نیاز به کار زیادی دارد

فکر می‌کنم v4 نیاز به کار زیادی دارد و دلیل راه‌اندازی آن را در نقشه راه فهمیدم. در این سهم، فقط چیزهای توسعه‌دهنده خواهیم داشت یا چیزهایی برای کاربران؟

 شف آقای مومو 💻: این سهم به ساخت متمرکز است. ما پایگاه کد را بهبود می‌بخشیم و سایر اجزای پشتیبانی مانند FE، Routing، و غیره را ترکیب می‌کنیم. v4 در سهم سوم به کاربران عرضه خواهد شد.

 

سوال ۸:رویداد فیزیکی

آیا قصد دارید در این سهم در یک رویداد فیزیکی شرکت کنید؟

 شف آقای فران 🎙️: اگر در رویداد v4 ما در لندن شرکت کرده‌اید، امیدوارم با آشپزهای ما سرگرم شده و عکس‌های خوبی با خرگوش ما گرفته باشید. اما بله، ما به دنبال برخی از رویدادها برای سهم دوم هستیم. همیشه ما فقط به رویدادهایی که به مخاطبان ما ارتباط دارند نگاه می‌کنیم، و تا کنون برخی از رویدادهای جالب را در اروپا دیده‌ایم. اگر رویدادهایی دارید که دوست دارید آشپزها در آن شرکت کنند، خجالت نکشید و یک پیام مستقیم به ما بفرستید یا هر زمانی بر روی رسانه‌های اجتماعی‌مان یک پیام بگذارید و به ما اطلاع دهید.

 

سوال ۹:همکاری دیگر

آیا همکاری دیگری وابسته دارید؟

 شف آقای موچی 🐰: ما با چند تیم صحبت می‌کنیم. با این حال، هنوز زمانبندی برای تیم مجازی بعدی وجود ندارد. همانطور که در پیشنهاد حکمرانی ذکر شده است، ما قصد داریم امسال با سه تیم وابسته کار کنیم.

 

سوال ۱۰:شروع به کار Mantle

چه زمانی Mancake شروع به کار در Mantle می‌کند؟

 شف آقای موچی 🐰: لطفاً به پیشنهاد رای دهی مراجعه کنید. زمان‌های دقیق برای انتقال در آنجا وجود دارد.

 

سوال ۱۱: مشکلات مربوط به مقررات

چه نظری در مورد مشکلات مربوط به مقرراتی که در بازار می‌بینیم دارید؟ آیا می‌تواند PancakeSwap را تحت تأثیر قرار دهد؟

 شف آقای موچی 🐰: ما از تحولات آگاهی داریم و نزدیک دنبال می‌کنیم که چگونه مقررات می‌توانند در آینده به DeFi تأثیر بگذارند. در سطح هسته AMM، قراردادهای هوشمند قابل ارتقاء یا مجاز نیستند، بنابراین AMMهای PancakeSwap v2، v3 و v4 همیشه ادامه خواهند داد، بدون توجه به اینکه چگونه مقررات آینده ممکن است توسعه یابند.

 

 

 

سوالات متداول پنکیک سواپ در برنامه زنده

سوال ۱:Pancakeswap v4

چه نوع توکن‌هایی در استخرهای نقدینگی در Pancakeswap v4 لیست می‌شوند؟

 شف آقای مومو 💻: در استخرهای نقدینگی  در PancakeSwap v4، ما ترجیح خاصی برای انواع جفت‌های توکن نداریم، آیا این‌ها جفت‌های متصل یا غیرمتصل هستند. هر نوع جفت از نوع استخر نقدینگی بهره‌مند است. ما به این دسته‌بندی باز می‌مانیم، به معنای اینکه آشپزخانه هیچ نوع خاصی از توکن‌ها را برای لیست کردن ترجیح نمی‌دهد. ما از طیف گسترده‌ای از توکن‌ها استقبال می‌کنیم تا به تنوع علاقه‌های مختلف کاربرانمان پاسخ دهیم.

 

سوال ۲:IFO

چطور ممکن است در سال گذشته هیچ IFO نداشتیم، به جز Cakepie که یک cIFO بود؟ آیا برنامه‌ای برای دوره بعدی وجود دارد؟

سرآشپز موچی: اجازه بده که درباره منظریه‌های اخیر پلتفرم لانچ‌پد چند ماه گذشته توضیحی ارائه بدهم. اولاً، در طول سال گذشته، ما به ارائه پروژه‌های با کیفیت بالا متعهد شده‌ایم و از پایین آوردن استانداردهای خود برای هیچ پروژه‌ای که شرایط سخت ما را برآورده نکرده باشد، پرهیز کرده‌ایم. این تعهد یکی از دلایل کاهش فراوان فرکانس IFOها و cIFOها است.

 علاوه بر این، در چهار تا پنج ماه گذشته، دو روند مهمی وجود داشت که بر روی نگرش ما تأثیر گذاشته‌اند. یکی از روندهای قابل توجه، جابجایی به سمت پروتکل‌هایی است که به جای لانچ‌پدهای سنتی، به ایردراپ‌ها روی آورده‌اند. این تغییر به این معنی است که بسیاری از پروژه‌ها دیگر نیازی به جمع‌آوری سرمایه از طریق IFOها ندارند، زیرا می‌توانند پروژه‌های خود را راه‌اندازی کرده و توکن‌ها را از طریق ایردراپ توزیع کنند.

 علاوه بر این، اکثر پروژه‌ها اکنون از طریق جمع‌آوری سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری خصوصی و سرمایه‌گذاری ونچر به تأمین منابع مالی می‌پردازند. این منجر به وضعیتی شده است که IFOها، که به طور سنتی برای جمع‌آوری سرمایه عمومی استفاده می‌شدند، کمتر ضروری هستند زیرا پروژه‌ها به جای ارائه‌های عمومی، یا انتخاب سرمایه‌گذاری ونچر یا دوره‌های خصوصی را انتخاب می‌کنند.

 بنابراین، با وجود منابع بیشتری از سرمایه موجود و بسیاری از پروژه‌ها نیازی به جمع‌آوری سرمایه عمومی در این دوره بازار ندارند، امکانات موجود برای IFOهای با کیفیت بالا به طوری نسبی کاهش یافته است. ما نمی‌خواهیم استانداردهای خود را فدا کنیم فقط برای افزایش تعداد IFOها. اولویت ما اطمینان حاصل کردن از این است که هر IFOی که راه‌اندازی می‌کنیم، استانداردهای با کیفیت بالایی داشته باشد که جامعه‌ی ما انتظار دارد.

 با این چالش‌ها، cIFO اخیر برای کیک‌پای بسیار موفق بود. به آینده نگاه می‌کنیم و امیدواریم که موفقیت مشابهی را با IFOهای با کیفیت بالایی که به نیازها و انتظارات کاربران ما تلفیق شده‌اند، تکرار کنیم.

 

سوال ۳:هوک‌های Uni v4

هنگامی که هوک‌های Uni v4 توسعه داده شده‌اند، چقدر سخت است که آن‌ها را در PancakeSwap v4 تکرار کنیم؟

 شف آقای مومو 💻: در حالی که معماری PancakeSwap v4 از معماری Uni v4 متفاوت است، انتقال هوک‌ها نسبتاً آسان است، به ویژه برای نوع استخر CLAMM. با این حال، برای انواع دیگر استخرها مانند نقدینگی ، تغییرات بزرگتری لازم است. ما نمونه‌هایی از هوک‌ها برای هر دو نوع استخر را در مخزن Github خود ارائه داده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر و نمونه‌ها، لطفاً به مخزن ما مراجعه کنید.

 

سوال ۴:وضعیت SEC با Uniswap

چه نظری در مورد وضعیت SEC با Uniswap دارید. آیا فکر می‌کنید این می‌تواند بر ما تأثیر بگذارد؟ در صورتی که بله، چه اقداماتی برای کاهش چنین وضعیتی در آینده انجام داده‌اید؟

 شف آقای موچی 🐰: ما به خبری که Uniswap از سوی SEC یک اعلامیه Wells دریافت کرده است بسیار معطوف هستیم. ما معتقدیم که DeFi و DEXها به طور کلی یک پلتفرم ارزشمند فراهم می‌کنند که به پروژه‌ها و توکن‌ها اجازه می‌دهند که به‌صورت بدون اجازه برای کاربرانی که به دنبال دسترسی هستند، لیست شوند. مهم است که توجه داشته باشید که وضعیت با Uniswap هنوز در مراحل ابتدایی است، زیرا یک اعلان Wells فقط یک اطلاعیه اولیه از اجرا است و شکایت‌های خاص هنوز اعلام نشده‌اند. در این مرحله، تا اطلاعات بیشتری در دسترس باشد، من اظهار نظری دیگر نخواهم کرد.

 در مورد تأثیرات احتمالی بر ما، قراردادهای هوشمند ما به طور پیوسته و در قالب بدون اجازه عمل می‌کنند. ما متعهد به تناسب استراتژی‌های خود با موارد ضروری هستیم. قراردادهای استقرار داده شده به تنهایی ثابت هستند. ما متعهد به حفاظت از دارندگان توکن CAKE، ارائه‌دهندگان نقدینگی  و معامله‌گران تا جای ممکن هستیم. در حالی که ماهیت دقیق شکایت‌های رسمی در مورد Uniswap هنوز روشن نشده است، ما آماده به هر گونه تغییرات لازم هستیم، به خصوص اگر توسعه‌های آینده نیازمند تغییراتی ناشی از اصول بنیادی ما در DeFi باشند.

 

 

 

کلام پایانی:

شف آقای موچی 🐰: همانطور که همیشه، PancakeSwap ادامه می‌دهد به ساختن! این نقشه راه بسیار واضح است. PancakeSwap v4 اولویت است، همراه با برخی از ارتقاهای دیگری که در نقشه راه ذکر شده است. همچنین، منتظر باشید! بسیاری از اعلان‌هایی در مورد آنچه در حال کار بر روی آن هستیم به‌زودی منتشر می‌شوند. از همه شما برای شرکت در این جلسه سپاسگزاریم!

 

باز هم از حضورتان در امروز متشکریم!

 

در این مصاحبه برای کاربران سوالات متداول پنکیک سواپ که نحوه عملکرد و حتی نقشه راه این صرافی توسط مدیران این صرافی پاسخ داده شد .

 

 

میتوانید این مقاله را با بقیه به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

پیمایش به بالا